Як научити дитину розуміти музику.

/Files/images/4926791_1a81e9f2.gif

Перша умова - не перевантажувати музичними враженнями. Потрібно навчити дитину спілкуватись з тишею. Так, з тієї самою тишею, в якій наші далекі предки розчули дзвін крапель дощу, свист вітру, спів птахів - звуки, які поклали початок мелодії.

Ми вчимо дітей, що непристойно відволікатися і займатися сторонніми справами, коли з тобою говорить старший. Але якщо розглядати спілкування з музикою, як процес спілкування з думками і почуттями великого композитора, то розмова під час виконання музичного твору - це теж неповага до його творця.

Для дитини велике значення має оцінка дорослого, його щире захоплення тим чи іншим твором мистецтва. Можна бути впевненим, що в родині, де батьки не лінуються висловлювати своє захоплення музикою, виховання дітей буде успішнішим.

Дитина прослухала запис музичної п'єси. Що вона запам'ятала? Запала їй в душу хоч одна мелодія? Може, вона спробує проспівати Вам що-небудь? А потім привчиться співати улюблені уривки про себе. Це дуже важливо. Адже сенс музичних інтонацій стає доступним, коли можеш їх проспівати або уявити внутрішнім слухом. Прохання: «Заспівай, що запам'ятала» буде привчати дитину раз від разу слухати все уважно і зацікавлено. Тому так важливо слухати разом з дітьми один і той же музичний твір і другий, і третій раз.

Прийшло свято - день народження чи Новий рік - запитайте в дитини, яка мелодія найбільше підійшла б для вираження почуттів, які переповнюють її. Подібні творчі завдання розвивають у дітей емоційне ставлення до світу, допомагають осягати навколишню дійсність не лише розумом, а й серцем.

/Files/images/615706211(1).gif

Відомо, що заняття музикою розвивають слух. А це важливо для того, хто збирається стати музикантом. Згадаймо досвідчених лікарів, які по одному ритму пульсу можуть визначити симптоми хвороб. Точно такі обізнані механіки, наладчики верстатів, льотчики, шофери по ледь відчутному для непосвяченого забарвленні звуку двигуна можуть точно визначити, чи в належному режимі йде робота, в якому місці можна очікувати поломки. А який тонкий слух необхідний для освоєння іноземної мови? Ми часто захоплюємося красою голосів акторів, різних відтінків їхньої промови. Але ж інтонаційним багатством своєї промови актори зобов'язані тривалим заняттям співом. Так що дуже добре, якщо Ваша дитина з дитинства звикає наспівувати. І в характері її напевно буде більше оптимізму, і голосові зв'язки зміцніють. Відомо, як високо цінується серед молоді вміння співати і грати на різних інструментах. До такої людини потягнуться нитки дружніх зв'язків, він стане центром спілкування.

Неосяжний світ музики .... Спільне відвідування концертів, придбання дисків і магнітофонних записів, порівняння творів легкої і серйозної музики - як згуртовує все це сім'ю, як допомагає створенню духовної спільності між батьками і дітьми, кращому взаєморозумінню.

Кiлькiсть переглядiв: 655

Коментарi