СЛУХАЄМО КЛАСИЧНУ МУЗИКУ

Зазвичай ми слухаємо класичну музику, як фон для підтримки настрою або як твір, до якого потрібно прислухатися. Загальне тут те, що і в тому, і в іншому випадку наші очі відкриті. Це цілком природно, якщо музика звучить, як фон. Але якщо ми вслухаємося в неї, то просто кудись в цей час дивитися - це не зовсім розумно. Наш мозок звик до того, що 70% одержуваної ззовні інформації надходить за допомогою зору. Але музика - це ж мистецтво звуку. І тут виникає ідея: чому б не спробувати слухати музику із закритими очима? Будь-якому психологу відомий той факт, що при ізоляції одного з п'яти почуттів людини інші загострюються. Тобто, якщо закрити очі, наш мозок краще зможе зосередитися на сприйнятті слухової інформації, ніж із відкритими очима. У цьому можна легко переконатися, якщо провести невеличкий експеримент: включимо запис якоїсь музики і почнемо її слухати з відкритими очима. Як тільки ми закриваємо очі, ми починаємо чути рази в 2 більше краси та інтонації!

Але є і більш просунутий варіант сприйняття класичної музики, що дозволяє перетворити зір на джерело додаткової музичної інформації, а також залишатися безперервно зосередженим. Справа в тому, що слухаючи музику, ми постійно відволікаємося. То на сторонні шуми, то на щось інше... Але найчастіше ми відволікаємося на власні думки. Вони постійно з'являються в нашому мозку і можуть бути абсолютно на різні теми. Щоб позбавитися від них і залишатися безперервно зосередженими на музиці, необхідно володіти нотною грамотою. Все дуже просто: слухаючи класичне музичний твір, стежте його по нотах. Вся річ у тому, що, як тільки ми відволікаємося, ми втрачаємо те місце в нотах, що звучить в даний момент. Випадково подумавши про бутерброди, ми відчуваємо, що ось-ось зійдемо зі стеження. І це почуття автоматично утримує нашу увагу на музиці і не дає мріяти про щось інше...

Завдяки цим двом способам ми можемо сприймати те, що ніколи б не почули при звичайному прослуховуванні класичної музики. У знайомих нам творах відкриваються такі глибини, які раніше були недоступні нашому слуху. Навчайте цьому дітей, і вони змалечку будуть слухати музику як треба!

/Files/images/muzika/0_967d9_1d672a1c_XL.gif

Кiлькiсть переглядiв: 674

Коментарi